Burteks Boya 2007 yılında Bursa'da kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren yenilikçi anlayışı, sürdürülebilirliği ve üretimde kalite standartlarını benimsemiş bir yaklaşımla tekstil sektöründe kumaş boyama, iplik boyama, boyalı iplik satışı, iplik büküm ve aktarma alanlarında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Firmamız sunduğu tüm hizmetlerde kaliteye, sürekliliğe ve müşteri memnuniyetine azami derecede önem vermektedir.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ndeki(DOSAB) yerimizde profesyonel kadromuz ve üretimde kaliteyi öne çıkaran değerlerimizle, tekstil sektöründe yeniliklere açık ve modern üretim prensipleri ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Gerek yerli gerekse de yabancı birçok müşteriye hizmet vermekte ve şirket hedeflerimize ulaşmak için gelişmiş teknolojilerin üretime entegrasyonu, başarılı satış/pazarlama stratejileri ile istihdam ve katma değer sağlamaktayız.

Bizim için önemli olan dürüstlük ve ticari ahlak kurallarına bağlı bir misyon ile sektörde geçmişte olduğu gibi gelecekte de önemli işlere imza atmaktır. Bu prensiplerle hareket ederek müşteri memnuniyetine odaklanıp çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Müşteri talep ve ihtiyaçlarını tecrübemizle doğru analiz ederek müşteri menuniyetini sağlamak konusunda gerekli hassasiyeti göstermekteyiz. Sektörel tecrübemiz ile müşteri talepleri birleştiği için yüksek üretim standartları ile sektörde rekabet şansı yüksek ürünleri siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.