Burteks Boya olarak amacımız faaliyet gösterdiğimiz kumaş boyama/iplik boyama alanlarında bir dünya markası olmak ve değerli iş ortaklarımıza eşşiz tasarım, zengin renk kombinasyonu ve inovatif ürünlerle değer katmaktır. Üretimde analiz, işleme ve sonuç aşamalarımızda operasyonel mükemmellik ile sürdürülebilir müşteri memnuniyeti sağlamak temel felsefemizdir.

Kumaş ve iplik boyama alanlarında güncel teknoloji ve kimyanın doğru uygulanması, sektörel trendlerin takip edilerek üretim aşamalarımıza yansıtılması sonucu faaliyet alanlarımızda en kaliteli ürünleri sizlere sunmaktayız.

Üretim bandımızda bulunan makinelerimizin çalışma yapısında otomatik ve bilgisayar destekli kontrol sistemleri kullanılmaktadır. Teknolojik yatırımı üretimde uygulamanın bilincinde olan Burteks Boya, bu yaklaşımı ile üretim aşamasındaki prosedürleri titizlikle uygulamakta, tartım dozajlama dahil tüm proseslerde her aşamanın yakın izlemesi ve eşzamanlı olarak bilgisayar kontrol sistemleri ile destekleyerek, tekstil boyama alanında öncü olacak bir üretim yaklaşımı sergilemektedir.

Makine parkurumuzdaki boyama makineleri otomatiktir ve bilgisayar donanımına sahiptir. Boya makinalarımızın kullandığımız kimyasallar otomasyon sisteminde tartılıp dozajlanır. Boya işlemleri ilgili prosedürler izlenerek uygulanması sonrasında her aşamada gerekli kontroller de yapılarak süreçlerimiz gerçekleştirilmektedir. Üretim aşamasındaki tüm proseslerde izlenebilirliğin öneminin farkında olarak her aşamayı izlemekte ve sizlere kalitesi yüksek ürünler sunmaktayız.

Aylık 350 ton boyama kapasitesine sahip Burteks Boya reaktif, dispers, indantren boya grupları ile her türlü selüloz, sentetik, yarı sentetik, viskon vb. iplik boyama alanlarında yüksek üretim standartları ile hizmet vermektedir.