Burteks Boya iplik boyama alanında kurulduğu günden bugüne, müşteri memnuniyetini ve kaliteyi ön planda tutan bir hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmüştür. Gerek kumaş gerekse de iplik boyama alanlarında teknolojiyi en üst düzeyde tutarak hep yenilikçi bir anlayışla üretimini devam ettirmiştir. Yüksek teknoloji gücü sayesinde çok daha kısa sürede ve  çok daha fazla  üretim yapabilmektedir.

Bobin boya makineleri tercihinde dünyanın en iyi marka/markalarını tercih eden, makine parkururnun sürekli izlenmesi ve bilgisayar destekli kontrol sistemleri ile üretim aşamalarında aynı kalite standartlarını elde etmektedir. Bu durum faaliyet alanlarımızda alanlarında marka olmamızı sağlayan en önemli etkenlerdendir.

Üretim aşamalarında hammadde girişinden, mamül madde çıkışına kadar üretimin her aşaması ISO 9001 kalite güvence sistemi ile kontrol edilmekte, kullanılan kimyasal hammaddelerin EXO TEX 100 standart/standartları ile sağlık açısından zararsız olması en önemli üretim parametresidir. Bu anlayış sonrası ortaya çıkan üst düzey kaliteye sahip ürünlerimizle yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunulmaktadır.

Aylık 600 ton boyama, 200 ton büküm kapasitesine sahip Burteks Boya reaktif, dispers, indantren boya grupları ile her türlü selüloz, sentetik, yarı sentetik, viskon vb. iplik boyama alanlarında yüksek üretim standartları ile hizmet vermektedir.